PWO PTTK WAŁCZ

  Plan dojazdu

Turystyka kwalifikowana (wspinaczka)Jadąc w stronę Wałcza obieramy drogę krajową nr 22, kierunek Człopa - Gorzów Wlkp. Za Wałczem dojeżdżamy do miejscowości Strączno. Prawie na końcu tej miejscowości skręcamy w prawo, przy świętej kapliczce w kierunku Nakielno - Rutwica.

Opis punktów

Gdy jesteśmy na parkingu to mniej więcej od środka na długości kilku metrów w górę przeprowadzamy praktyczne testy działania górki. Z butelki wylewamy wodę na asfalt przytykając bezpośrednio szyjkę do jezdni, po chwili widać, jak wylewany strumień biegnie pod górę. Można położyć butelkę z wodą ale najlepiej gdy w środku jest około 3/4 zawartości płynu, daje to lepsze efekty toczenia się.

Najbardziej wizualny efekt można osiągnąć jadąc rowerem lub samochodem osobowym, autobus też znakomicie wypada. Ze środka parkingu dany pojazd lekko uruchamiamy pod widoczne wzniesienie, silnik wyłączamy ze sprzęgła. Po czasie odczuwamy znaczne przyspieszenie w kierunku jazdy. Powyższe czarodziejskie efekty możemy sprawdzić jeszcze inaczej, spróbujmy zjechać z górki, czynność wykonujemy jak poprzednio i tu wyraźnie odczuwamy jak pojazd zwalnia po czym zatrzymuje się.

Droga na górce została poszerzona dla bezpieczeństwa i wygody zwiedzających. W dniu 8 czerwca 2008 roku byliśmy rowerami na górce, ciężko było pedałować z górki a gdy się przestało, to rower zatrzymywał się.

Kontakt

Jeżeli jesteście zainteresowani naszą ofertą, chcecie aktywnie wypoczywać, zapraszamy do kontaktu z nami.

Kontakt - Oddział PWO PTTK

Prezes: Jagoda Borowczak
E-mail: pwopttk@gmail.com
Tel. 661 799 613
Tel. (26) 147 24 26
Fax (26) 147 21 65

Adres

Klub BWD WKP-W:
Klub Brygady Wsparcia Dowodzenia
Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód
78-600 Wałcz ul. Mazowiecka 2
www.kajaki.pttk.pl

Kod QR